Psary - gmina Trzebinia

Kajakiem wzdłuż Sztoły

buk1Długość trasy: 15 km
Czas jazdy: samochód - 25 minut, rower - 1 godzina 10 minut

Spływ kajakowy to nowa oferta rekreacyjna  Bukowna  do wszystkich osób odwiedzających oraz mieszkańców. Odbywa się on na odcinku rzeki Sztoły od zalewu „Leśny Dwór” do mostku przy ul. Borowskiej. Miejscami silny nurt rzeki, naturalne przeszkody oraz meandry sprawiają, że spływ Sztołą jest ciekawym i emocjonującym przeżyciem. Wytyczony odcinek rzeki można pokonać w 1,5 godziny. Na potrzeby uczestników spływu zakupiono 5 dwuosobowych kajaków, wiosła, kapoki oraz osprzęt do transportu i ich przechowywania. Wykonano również dwie przystanie kajakowe na początku i końcu spływu, gdzie będzie można bezpiecznie wodować sprzęt pływający. Na każdej z przystani umieszczony jest regulamin spływu oraz niezbędne elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci i toalety, które zapewnią komfort uczestnikom spływu.

Czytaj więcej: Kajakiem wzdłuż Sztoły

Basen letni w Olkuszu

img 6583

Długość trasy: 17 km
Czas jazdy: samochód - 20 minut, rower - 50 minut

Znajduje się tam kompleks wodny z basenem o wymiarach 50x20, pięć brodzików, sztuczna rzeka oraz zjeżdżalnia. Można również pograć w siatkówkę i koszykówkę na pobliskich boiskach. Dzieci mogą pobawić się na placu zabaw. Jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów w Polsce. Wysoka jakość wody zapewniana jest przez amerykańską technologię ziemi okrzemkowej odpowiedzialną za oczyszczanie wody. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Tagi: Psary, Trzebinia, Domek Cioci, Stowarzyszenie Nasze Psary, Tomasz Piszczek

Obiekt sportowo-rekreacyjny Kąty

pict0106

Długość trasy: 15 km
Czas jazdy: samochód - 20 minut, rower - 50 minut

W skład kompleksu wchodzi basen letni, plac do minigolfa, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej
oraz plac zabaw dla dzieci. Latem urządzane są tam imprezy plenerowe sportowe i kulturalne.W okresie letnim ośrodek czynny jest w godzinach od 10.00 - 20.00.

Ośrodek wypoczynkowy Skowronek

skow3

Długość trasy: 22 km
Czas jazdy: samochód - 35 minut, rower - 1 godzina 15 minut

Na terenie obiektu, oprócz strzeżonego kąpieliska, przy którym można wypożyczyć rowerki i kajaki, znajdują się punkty gastronomiczne, kawiarnia i pole biwakowe. Pograć można także na pobliskich kortach tenisowych. W okresie letnim czynny jest codziennie.

Zalew Sosina

IMG 5448Długość trasy: 19 km
Czas jazdy: samochód - 30 minut, rower - 1 godzina 10 minut

Obiekt jest bardzo dobrze utrzymany i administrowany jest przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, który jako gospodarz ośrodka cały czas go rozbudowuje. Ukształtowanie dna i linii brzegowej zalewu stwarza bardzo dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. W południowo - zachodniej jego części znajduje się kąpielisko strzeżone, gdzie można bezpiecznie kąpać się i pływać. Woda posiada drugą klasę czystości.

Czytaj więcej: Zalew Sosina