Psary - gmina Trzebinia

Wariant nowej drogi krajowej oprotestowany przez mieszkańców gminy Krzeszowice

wariant drogi2Kolejne protesty mieszkańców wsi, w pobliżu ktorych ma przebiegać nowa droga krajowa łącząca A4 z Olkuszem. Są to mieszkańcy Woli Filipowskiej, Starej Woli i Paryża w gminie Krzeszowice. Jak słusznie zauważył jeden z komentujących, pora już, aby " burmistrz i radni przestali w końcu myśleć w kategoriach, co inwestycja przyniesie gminie, a zaczęli w kategorii co inwestycja przyniesie mieszkańcom. Konkretnym mieszkańcom. Tym z Woli Filipowskiej, z Paryża, ze Starej Woli".

Artykuł na stronie Krzeszowiceone.pl - kliknij tutaj

Przypominamy, że petycja złożona przez Stowarzyszenie Nasze Psary i podpisana przez zdecydowaną wiekszość mieszkańców Psar została zlekceważona przez burmistrza Trzebini Adama Adamczyka (odpowiedź na naszej stronie). Do tej pory nie odpowiedział na nią starosta Janusz Szczęsniak, a ustawowo miał na to 3 miesiące czasu (złożona na początku lipca 2017).Tymczasem w ostatnim numerze "Przełomu" dowiadujemy się, że starostwo dofinansuje projekty budowy nowej drogi łączącej autostradę A4 z Olkuszem.

W tym roku wybory samorządowe, warto się więc dobrze zastanowić, kto i w jaki sposób reprezentuje interesy naszej gminy i powiatu. Czy są one zbieżne z interesami mieszkańców?