Psary - gmina Trzebinia

Szkoła Podstawowa i Przedszkole

logoszkoly


Szkoła Podstawowa w Psarach
im. Władysława Broniewskiego
ul. Szkolna 17, 32-545 Karniowice
telefon  32 613 80 06

www.sppsary.boo.pl


Dyrektor: mgr Barbara Kwiecień

Szkoła i Przedszkole w Psarach- kliknij na film

Czytaj więcej...

Sportowa Noc juz przed nami!

nocPIĄTEK 13 października g. 19 szkolne boisko lub sala gimnastyczna (tu zdajemy się na pogodę). Minęły imprezy, wyjazdy wrześniowe nadszedł czas imprezy sportowej. Zapraszam na rywalizacje zaciętą by wreszcie postawić kropkę nad "i". Kto tak naprawdę lepiej sobie radzi biegając (gepardziątka czy gepardy) skacząc (kangury czy kangurki) i rzucając (hmmmm). Kto jest zwinny jak jaszczurka. Już w piątek rozstrzygniemy ciągnący się od wieków spór - kto jest sprawniejszy JAJKO CZY KURA. Do tego losowanie nagród wśród aktywnych uczestników zmagań sportowych, oraz prawie już tradycyjny piknik w kinie familijnym. Przynosimy koszyki piknikowe z EKO i FIT szamankiem a w trakcie posiłku będzie coś dla oka. Maciej Pulnar

www.sppsary.boo.pl

Pierwszy dzwonek w starej nowej szkole

A7 07902Dokładnie o 9.00 jak co roku na początku września rozbrzmiewa w naszych szkolnych murach pierwszy dzwonek zwiastujący powakacyjne spotkanie całej społeczności szkolnej na uroczystej akademii zwiastującej początek nowego roku szkolnego. Przygotowana w tym roku z tej okazji przez klasę III i jej wychowawczynię panią Zenonę Kasprzyk. Pięknym montażem słowno muzycznym dzieci nawiązały także do wybuchu II Wojny Światowej. Pani dyrektor w wystąpieniu wspomniała o wykonanych w czasie wakacji pracach remontowych i życzyła wszystkim w nowym roku samych sukcesów szczególnie naszym pierwszakom.

www.sppsary.boo.pl

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 na stronie szkoły.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu 2017

Artykuł ze strony: www.sppsary.boo.pl

Tegoroczny Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszej szkole był pełen atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. P. Wojtysia,obecnie nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Pasją pana Piotra jest nurkowanie. Podczas spotkania z dziećmi zaprezentował strój i profesjonalny sprzęt nurka. Dużą atrakcją były filmy, gdzie widzieliśmy życie pod wodą widziane oczami nurka, oraz „ bliskie spotkania p. Piotra” z rekinami i krokodylami. Następnie klasy młodsze rywalizowały w konkurencjach sportowych. Po intensywnym wysiłku Rada Rodziców przygotowała dla dzieci pyszne kiełbaski z grilla.

Czytaj więcej...

Uczniowie z Psar i Sierszy okazali się najlepsi!

ruchW Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. ,,Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze" – informuje Agnieszka Łączka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini. W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących trzebińskie szkoły podstawowe oraz trzy ekipy ze szkół gimnazjalnych. Jednym z elementów turnieju był test jednokrotnego wyboru obejmujący teoretyczną znajomość przepisów ruchu drogowego.

Czytaj więcej...