Psary - gmina Trzebinia

Medale dla psarskich strażaków

EZ okazji tegorocznego Dnia Strażaka dziewiętnastu druhów z trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych a wśród nich Psarzanie Krzysztof Krzyworzeka i Piotr Pająk zostało uhonorowanych medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz odznakami Wzorowego Strażaka. Wręczenie medali i odznak miało miejsce podczas uroczystego apelu na trzebińskim Rynku w dniu 3 maja 2014 roku.

Czytaj więcej: Medale dla psarskich strażaków

Nowi druhowie w OSP Psary

druch112 czerwca 2014 w straznicy OSP Psary odbyło sie uroczyste ślubowanie druhów i druhen z młodzieżowej drużyny strażackiej. Młodym adeptom życzymy powodzenia w zdobywaniu strażackich sprawności!

,,Straż to umiejętność dawania poczucia bezpieczeństwa,
twórczego współdziałania, pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Dzięki Waszej postawie, sumiennej pracy, profesjonalnej działalności społecznej
i wysokiej sprawności operacyjnej straż pożarna cieszy się w społeczeństwie
niesłabnącym zaufaniem, dużym szacunkiem i uznaniem.
Za to składamy Wam serdeczne słowa podziękowania".

Czytaj więcej: Nowi druhowie w OSP Psary

Porządkowanie terenu przy OSP

1Psarscy strażacy rozpoczęli porządkowanie zaniedbanego, już teraz gminnego, placu przed remizą OSP. Zrujnowany budynek przez wiele lat "straszył" przechodzących ul. Jana Pawła II mieszkańców Psar. Regulacje prawne trwały długo, jednak zakończyły się sukcesem władz gminy Trzebinia. Zagospodarowanie tego terenu przez naszych strażaków zdecydowanie podniesie estetykę centrum naszej wsi. (D. Sz.)

Na zdjęciu: Piotr Chodacki, burmistrz Stanisław Szczurek i Tomasz Piszczek.

Czytaj więcej: Porządkowanie terenu przy OSP

Dom bez tlenku węgla - akcja "NIE dla czadu"

Kampania społeczna „NIE dla czadu!”, którą kolejny już rok prowadzi Państwowa Straż Pożarna, ma za zadanie uświadomić istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz pokazanie, jak można zapobiegać zatruciom czadem. Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z informacją na ten temat. Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem! OSTRZEGAMY! Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób w całej Polsce. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z ich niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

Czytaj więcej: Dom bez tlenku węgla - akcja "NIE dla czadu"