Psary - gmina Trzebinia

Wielkanocne spotkanie z tradycją

1W piątkowy poranek sala Domu Kultury w Myślachowicach zamieniła się w miejsce gdzie można było ,,dotknąć” tradycji Wielkanocnych naszego regionu. Panie z trzebińskich kół gospodyń wiejskich wyczarowały potrawy, stroiki i zwyczaje które już dziś są świadectwem dawnej, dobrej przeszłości. Nasza wieś reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich i zespół Psarzanie tym razem wspomagany przez dzieci z naszej szkoły podstawowej. Psarzanie przedstawili dwie prezentacje sceniczne ,,Pucheroki” z udziałem dzieci oraz ,,Siuda Baba”. Podczas kolejnych już Wielkanocnych Spotkań z Tradycją można było również wziąć w warsztatach przygotowywania kwiatów z bibuły, tradycyjnych palm wielkanocnych, małopolskich pisanek czy zdobienia świątecznych wypieków. Bardzo udaną imprezę zorganizowało Trzebińskie Centrum Kultury (TP)

Fotografie Tomasz Piszczek