Psary - gmina Trzebinia

Koło Gospodyń Wiejskich

kgw psary1
Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Psarzanie
Przewodnicząca - Pani Krystyna Niewiedział.
Instruktor muzyczny - Pan Artur Gomółka.

Zastępca:
– Zofia Szczypta

Skarbnik:
– Janina Gąsior

Pozostali Członkowie:
– Maria Kaczara
– Józefa Kurdziel
– Danuta Malczyk
– Józefa Dąbek
– Stanisław Dąbek
– Ewa Feliksiak
– Mirosław Feliksiak
– Alicja Pabis
– Tadeusz Pabis

Spotkania koła odbywają się w każdy czwartek od 17:00 do 20:00 oraz w inne dni w zależności od potrzeb.


60 lat KGW Psary i 10 lat Zespołu Psarzanie- Kliknij na film

Czytaj więcej...

Zespół Psarzanie zdobył wyróżnienie na Konkursie potraw regionalnych

Zespół Psarzanie zdobył wyróżnienie w konkursie na ,,najsmaczniejszą potrawę regionalną" który odbył się 9 czerwca na terenie skansenu w Wygiełzowie. Psarzanie przygotowali żur z kaszą. Ta tradycyjna potrawa z naszego regionu zyskała uznanie zarówno jury jak i publiczności. Gratulujemy!

 

 

,,Psarzanie" na Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

psarzanieZespół ,,Psarzanie" podczas występu na XVII Dniach Kultury Chrześcijańskiej który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Płokach 30-31.05.2014.
I Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny - sukces "Psarzan"

dyplompsarzanieW dniach 26-27 lipca odbył się w Trzebini I Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. W sobotnim programie znalzły się Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Grup Obrzędowych i Konkurs i degustacja potraw regionalnych. W niedzielę festiwal uświetniłu miedzy innymi wystepy zespołów „Fogáš” z Czech oraz „Hans Fuchs mit seiner Oberkrainer Show & Partymusik GRENZLAND-POWER” z Bawarii. Na koniec miło nam poinformować, że biorący udział w festiwalu nasz miejscowy Zespół Ludowy "Psarzanie" zajął pierwsze miejsce w konkursie potraw regionalnych. Gratulujemy!

Psarzanie na Bożonarodzeniowym Spotkaniu z Tradycją w Chrzanolandii

113 grudnia 2014 o godz. 17.00 w sali Myślachowickiego Domu Kultury odbyło się Bożonarodzeniowe Spotkanie z Tradycją w Chrzanolandii na którym wystąpił również nasz zespół Psarzanie. W programie imprezy znalazły się ponadto: koncerty kolęd w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Folklorystycznych Gminy Trzebinia, biesiada góralska z kapelą "Juhas" oraz otwarcie bożonarodzeniowej wystawy powarsztatowej.

Czytaj więcej...