Psary - gmina Trzebinia

"Herbatka u Zieleniewskich" już w najbliższą niedzielę!

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia od godz. 15:00 Trzebińskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz rozwoju Trzebini i Regionu zapraszają na „Herbatkę u Zieleniewskich” czyli piknik w stylu retro odbywający się w zabytkowym parku przy Dworze Zieleniewskich (Trzebinia, ul. Piłsudskiego 47a). Projekt „Herbatka u Zieleniewskich” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt współfinansowany jest także ze środków Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. Impreza utrzymana jest w stylu lat 20-tych ubiegłego wieku. Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja również dopisze zwłaszcza, że do zeszłorocznych atrakcji dodaliśmy nowe.  Nie zabraknie więc pokazu starych samochodów, nauki charlestona i jazdy na bicyklu, fotograficznej ścianki retro, konkursu na strój z epoki (regulamin na stronie www.tck.trzebinia.pl  lub www.stowarzyszenietrzebinia.pl ).

 Czekają wszakże nowe atrakcje jak choćby gry rodem z Las Vegas - ruletka i Black Jack,  pokazy iluzji,  wspólne śpiewanie (wraz z grupą „Misterium”) szlagierów 20-lecia międzywojennego (któż nie słyszał piosenek „Ada to nie wypada”, „Zimny drań” czy „To ostatnia niedziela”). Na uczestników imprezy czekać będzie także dzik z rusztu – a to za sprawą Koła Łowieckiego „Diana” oraz jabłecznik – napój z jabłek przygotowany przez Stowarzyszenie „Nasze Psary” w butelkach ze stosowną „herbatkową” etykietą. Z imprezowego SOS będzie można skorzystać przy stoisku Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego gdzie mistrzowie zawodu zadbają o odpowiednią fryzurę i makijaż. Będzie można nabyć okazjonalną filiżankę z logiem imprezy, a na stylizowanym stoisku pocztowym coś dla kolekcjonerów – specjalna kartka pocztowa wraz ze stosownym stemplem. Rozdawana będzie także gazeta w stylu retro – Kuryer Trzebiński.

„Herbatka u Zieleniewskich” to także występy i koncerty. Na scenie pojawią się m.in.: „Ali i Babki” oraz „Senior Singers” -  zespoły z chrzanowskiego UTW, zespół dixielandowy Cracow Metro Band, chór „Echo”, „Teatr na walizkach” ze spektaklem „Błazenologia” będący połączeniem pantomimy i burleski inspirowany klasyką komików kina niemego Charlie Chaplina i Buster Keatona,  zespół taneczny TCK, a na zakończenie – Marta Bizoń.

Mile widziane stroje z epoki.
Zapraszamy serdecznie.