Psary - gmina Trzebinia

Nie strzelaj w sylwestra!

strzaStowarzyszenie Nasze Psary zaprasza do włączenia się w kolejną odsłonę akcji noworocznej "Nie strzelam w Sylwestra"; przygotowanej pom raz kolejny przez Empatię https://www.facebook.com/EmpatiaPL. Jak sposób w jaki się bawimy wpływa na zwierzęta? Huczny Sylwester z wybuchami petard i pokazami fajerwerków może być koszmarem dla zwierząt domowych - szczególnie niebezpiecznym dla psów i wychodzących kotów, i śmiercionośny dla dzikich ptaków. Weterynarze odnotowują w tym okresie większą liczbę pacjentów z obrażeniami kończyn, przestraszone hukiem psy zrywają się ze smyczy i biegną na oślep, czasem wpadając pod koła samochodu. Wiele zwierząt przeżywa ogromny lęk słysząc kanonadę wystrzałów. Wielu opiekunów psów wie jak trudne to przeżycie dla ich podopiecznych. Pomyślcie o tym zanim zaczniecie strzelać. Dobra zabawa nie powinna oznaczać cierpień innych..

 

empatiaStrzelanie petardami potrafi trwać nawet tydzień - zaczyna się przed i kończy po Sylwestrze. A wcale nie musi tak być. Daj dobry przykład - nie strzelaj w Sylwestra! Porozmawiaj o tym ze znajomymi i sąsiadami. Namawiaj do zabawy, która nie krzywdzi innych istot. Jeśli Twój pies, kot czy inny podopieczny boi się wystrzałów, rozważ zostanie z nim w Sylwestra i urządzenie spokojnej imprezy w domu. Zasłoń kotarą okna, żeby wygłuszyć hałas dochodzący zzewnątrz. Jakiekolwiek środki medyczne konsultuj z weterynarzem. Pamiętaj, petardy są niebezpieczne nie tylko dla psów i kotów, ale także szczególnie dla małych dzieci, których twarz i dłonie są przecież bliżej ziemi niż ma to miejsce u osoby dorosłej.

Baw się empatycznie! Baw się z klasą! Nie strzelaj w Sylwestra! Dołącz do akcji i podaj dalej!

Jeżeli podejmujesz jakąś ciekawą inicjatywę w związku z naszym wydarzeniem? Daj nam znać - a upublicznimy to na profilu https://www.facebook.com/EmpatiaPL Empatii i na profilu FB i NK Stowarzyszenia Nasze Psary.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

foto. Materiały Empatii