Psary - gmina Trzebinia

Pokaż dzieciom zapomniane rzemiosło!

czakZapraszamy serdecznie na wydarzenie pt. Zapomniane rzemiosło organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2018. Impreza będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego regionu, zarówno materialnego, jak i niematerialnego, wartości odziedziczonych po poprzednich pokoleniach, które są kluczem do zrozumienia własnej tożsamości. Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w dniu 13 maja 2018 roku w godzinach od 10-17 w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach (ul. Kijowska 2) organizuje wydarzenie pn. Zapomniane rzemiosło. W jego ramach przygotowano następujące atrakcje:
- warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronki klockowej, hafciarstwa, szydełkarstwa, piekarstwa, bibułkarstwa- poznaj historię, tradycje i tajniki tych dawnych rzemiosł. Dowiedz się jak dawniej przebiegała praca z naturalnymi materiałami i przejdź wszystkie etapy pracy poszczególnych „mistrzów”.
- zwiedzanieEkomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu.
Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu.
W ramach osobnej atrakcji prowadzone będzie zwiedzanie pobliskiej Winnicy Czak oraz degustacje wytwarzanych win.
Miłośników odpoczynku wśród natury, zapraszamy do odwiedzenia XVI-wiecznego źródełka położonego 150 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa. Z triasowych skał wapiennych bije bardzo silne wywierzysko, które zachwyca czystością i smakiem wody.

Więcej informacji znajduje się na profilu społecznościowym Stowarzyszenia www.facebook.com/regulicesprin oraz na stronie www.dniotwarte.eu