Psary - gmina Trzebinia

Bajkowe ferie z chrzanowskim muzeum

plakat ferieChrzanowskie muzeum zaprasza wszystkie dzieci do ciekawego spędzenia ferii zimowych 2018 w dniach od 19 do 23 lutego! W programie znajdują się ciekawe, interdyscyplinarne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Organizujemy zajęcia plastyczne, zabawy, zdobywanie ciekawych wiadomości oraz zwiedzanie naszego muzeum.Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 3 zł. Szczegółowe informacje zasięgna państwo pod telefonem 32 623 51 73 oraz na stronie internetowej muzeum:  www.muzeum.chrzanow.pl

19.02.2018, 9.30-11.30 Namaluj mi bajkę. Legenda o szewczyku… Prowadzi:Luiza Trybuś
Wspólnie odpowiemy na pytania: kim był Szewczyk Dratewka i skąd się wziął Smok Wawelski? Na ekspozycji muzealnej poszukamy przedmiotów związanych z zawodem szewca. A na zakończenie wykonamy prace plastyczne inspirowane legendą o Szewczyku Dratewce.

20.02.2018, 9.30-11.30 Tajemnicze obrazy Prowadzi:Anna Cieplińska-Jaglarz
Spotkanie rozpocznie się od zwiedzania ekspozycji stałej w budynku głównym Muzeum, z naciskiem na malarstwo. Zastanowimy się, jakie informacje są zaszyfrowane w obrazach. W części praktycznej uczestnicy wykonają prace plastyczne – komiksy w oparciu o wybrane przykłady dzieł sztuki.

21.02.2018, 9.30–11.30 Namaluj mi bajkę. Legenda o Skarbniku Prowadzi: Marta Gawor
Wspólnie odpowiemy na pytania: kim był Skarbnik i dlaczego jest duchem opiekuńczym górników? Na ekspozycji muzealnej poszukamy przedmiotów związanych z zawodem górnika. A na zakończenie wykonamy prace plastyczne inspirowane legendą o Skarbniku. Zajęcia oparte będą o chrzanowskie tradycje górnicze.

14.30-16.30 Mniej lub bardziej magiczne stwory Prowadzi: Piotr Grzegorzek
Ludzie od zarania dziejów inspirując się realnymi zwierzętami wymyślali różnorodne kombinacje złożone z ich części. To między innymi hydry, gryfy, smoki, lewiatany, krakeny. Podczas tych zajęć można będzie sobie stworzyć własnego potwora.

22.02.2018, 9.30-11.30 Opowieść o królowej Esterze Prowadzi: Anna Sadło-Ostafin
Prelekcja z prezentacją multimedialną połączona ze zwiedzaniem stałej ekspozycji żydowskiej, w czasie której uczestnicy poznają obrzędy i zwyczaje związane z obchodami święta Purim oraz genezę tego święta związaną z postacią biblijnej królowej Estery.

23.02.2018, 9.30-11.30 Sztuka naskalna jaskiniowych twórców Prowadzi: Marek Szymaszkiewicz
Zajęcia poświęcone są prehistorycznej sztuce jaskiniowej. Na wystawie archeologicznej uczestnicy zobaczą prezentację ukazującą malarstwo jaskiniowe oraz rekonstrukcję wymarłych zwierząt. W części warsztatowej uczestnicy, naśladując dawnych artystów, stworzą własny rysunek naskalny przy użyciu farb akwarelowych.