Psary - gmina Trzebinia

VIII Powitanie Wakacji w Psarach- 3 lipca 2017 r.

003 lipca 2017 r. po raz ósmy witaliśmy w Łąkawcu wakacje na imprezie zorganizowanej dla dzieci przez Stowarzyszenie Nasze Psary i Wiejski Dom Kultury w Psarach. Przebiegało w tym roku pod znakiem sportu i rekreacji, nie zabrakło też wątku historycznego: 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini.  Nawiązywały do tej daty gadżety  UM Trzebinia: baloniki, cukierki, chorągiewki i kartki okolicznościowe. Można też było obejrzeć wystawę kart pocztowych dawnej Trzebini. Zarówno pogoda jak i uczestnicy dopisali. Atrakcji dla najmłodszych było co niemiara. Grupa rekonstrukcyjna Wielka Czerwona Jedynka prezentowała mundury i uzbrojenie amerykańskiej armii z II wojny światowej oraz Samodzielnej Polskiej Brygady Karpackiej, naszych bohaterów spod Tobruku. Rycerze Bractwa Rycerskiego Ziemi Lipowieckiej dali piękny pokaz walk- również dzieci mogły stanąć z nimi w szranki. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa przygotował dla dzieci obfitująca w atrakcję i przygodę  grę terenową pt. ,,Sprawdź swoje zmysły”, zaś Fundacja Wesoły Smoczek z Bolęcina woziła dzieci na koniu Piskoszu i kucyku Atosie. Wiejski Dom Kultury przygotował gry i zabawy dla uczestników, a Trzebińskie Centrum Kultury profesjonalnie nagłośniło naszą imprezę. Poza tym dzieci miały możliwość wziąć udział w konkursie plastycznym i łuczniczym, skosztować pysznych lodów,słodyczy i napojów,  czy wziąć udział w loterii fantowej. To było piękne powitanie wakacji!

VIII Powitanie Wakacji na Łąkawcu w TV Trzebinia- KLIKNIJ


Stowarzyszenie Nasze Psary nie jest w żaden sposób dotowane przez gminę, a nasze imprezy udają się dzięki wsparciu sponsorów- firm jak i osób fizycznych oraz zaangażowaniu nas i zaprzyjaźnionych organizacji. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza impreza wyglądała tak okazale serdecznie dziękujemy!

Imprezę pomagali nam przygotować:
- Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa
- Trzebińskie Centrum Kultury
- Fundacja ,,Wesoły Smoczek” z Bolęcina
- Bractwo Rycerskie Ziemi Lipowieckiej
- Grupa rekonstrukcyjna „Wielka Czerwona Jedynka”
Sponsorami Naszej imprezy byli w tym roku:
Fundacja ,,Wesoły Smoczek”, Adam Trębacz z firmy Tauron, Lucyna Duda- „Lewiatan”(pycha lody!), Robert Hapek- materiały Tchibo, Jarosław Klimczak- firma Procent, Paweł Jasic radny Gminy Trzebinia, Anna Krzyworzeka, Tomasz Piszczek radny Gminy Trzebinia, Stowarzyszenie Nasze Psary, Związek Gmin Jurajskich, UM Trzebinia- Wydział Promocji

Fotografie z naszej imprezy wykonali: Dorota Szydłowska, Marek Mucha, Tomasz Piszczek.


VIII Powitanie Wakacji w obiektywie znanego trzebińskiego fotografa Roberta Rejdycha