Psary - gmina Trzebinia

Nowy konkurs plastyczny dla dzieci!

konie-plakat newStowarzyszenie Nasze Psary wraz Fundacją Wesoły Smoczek zaprasza wszystkie dzieci do portretowania koni, koników i kucyków! Na uczestników czeka moc nagród w tym karnety na konne przejaźdżki. Sięgajcie więc po kredki i farby! Podpisane prace można składać u nas w siedzibie Stowarzyszenia Nasze Psary przy ulicy Jana Pawła II 43 w Psarach, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini- dział dziecięcy bądź w siedzibie Fundacji Wesoły Smoczek w Bolęcinie ul. Wczasowa 16. Rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż prac nastąpi 3 lipca podczas kolejnego VIII Powitania Wakacji które odbedzie się w naszej rekreacyjnej perełce na Łąkawcu. Rysujcie i wygrywajcie! Stowarzyszenie Nasze Psary i Fundacja Wesoły Smoczek zapraszają! Patronat medialny konkursu portal www.wtrzebini.pl i fadio FTM www.radioftm.pl  Szczegóły znajdziecie na plakacie, a regulamin konkursu poniżej.

Czytaj więcej: Nowy konkurs plastyczny dla dzieci!

Rajd Rowerowy Kraków- Trzebinia 14 maja 2017

rajdJuż w najbliższą niedzielę 14 maja 2017r. Burmistrz Miasta Trzebini zaprasza na 14-ty Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia.  W tym roku Rajd ma szczególnie uroczysty charakter, gdyż odbywa się w ramach jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini. Jest też pierwszą z 7 imprez, z której zdjęcia lub filmy mogą wziąć udział w gminnym konkursie fotograficzno-filmowym, którego celem jest wyłonienie najciekawszych prac będących zapisem relacji z imprez i wydarzeń, organizowanych w ramach obchodów 200-lecia w okresie od 14.05 do 27.08.2017 (lista imprez i regulamin konkursu na stronie http://www.trzebinia.pl i http://tck.trzebinia.pl

Czytaj więcej: Rajd Rowerowy Kraków- Trzebinia 14 maja 2017

,,Powrót do przeszłości- Trzebinia w PRL"!

11 maja 2017 odbyła się premierowa impreza TCK dotycząca majowego święta na wesoło. W ramach imprezy POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI - TRZEBINIA W PRL! Trzebińskie Centrum Kultury wyświetliło zremasterowane cyfrowo kultowe filmy ,,Miś" oraz ,,Nie lubię poniedziałku". Dodatkowo na parkingu przy Sokole od godz. 14:00 na gości czekała masa atrakcji w tym: samochodowe klasyki PRL-u, towary deficytowe na kartki, kącik fotograficzny i wystawy przedmiotów z czasów PRL przygotowane przez Stowarzyszenie Nasze Psary i trzebiński COR. Można było wyprać swój mundurek w kultowej pralce Frania czy posłuchać majowych pieśni na gramofonie marki Bambino. Kolejna świetna impreza na 200- lecie Trzebini z kilkutysięczną frekwencją. Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej: ,,Powrót do przeszłości- Trzebinia w PRL"!

III Konkurs Wokalny Przedszkolaków,,Wiosenne Muzykowanie"

wokalW imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich wiosennie zakręconych fanów piosenki przedszkolnej :) i nie tylko na :) na kolejną edycję konkursu "Wiosenne muzykowanie"! Szczegóły na plakacie. Wiejski Dom Kultury w Psarach

Zapraszamy na wycieczkę do Olkusza!

plakat odwiedz olkusz„Zapraszamy naszych sąsiadów do Olkusza, aby podzielić się z nimi tym, co mamy najpiękniejsze -  historią, zabytkami i przyrodą”. Tak najkrócej można opisać cel akcji „Odwiedź Olkusz”, jaką zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z lokalnymi partnerami. Rozpoczynająca się od kwietnia akcja jest skierowana do ponad 500 szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu olkuskiego oraz z powiatów, które graniczą z powiatem olkuskim, zarówno z województwa małopolskiego, jak i śląskiego. W ramach akcji zachęcamy nauczycieli i uczniów do zorganizowania jednodniowej wycieczki szkolnej do Olkusza, w trakcie której uczniowie będą mieli okazję poznać ciekawą historię i zabytki „Srebrnego Miasta”, kolebki polskiego górnictwa srebra i ołowiu, zobaczyć olkuską starówkę z murami obronnymi i basztą, odwiedzić zamek Rabsztyn, jeden z ciekawszych obiektów na Szlaku Orlich Gniazd, a także zapoznać się z bogatymi i różnorodnymi zbiorami olkuskich muzeów. Warto dodać, że wycieczki szkolne, które odwiedzą w tym roku Olkusz, mogą liczyć na bezpłatne oprowadzanie po wybranych muzeach i zamku Rabsztyn (oczywiście po zakupieniu biletów wstępu). Do szkół trafiły informacje i plakaty akcji „Odwiedź Olkusz”, a także zestawy map i folderów turystycznych, które ułatwią organizację takiej wycieczki.

Czytaj więcej: Zapraszamy na wycieczkę do Olkusza!