Psary - gmina Trzebinia

Biblioteka

 

Biblioteka: Filia nr 5 w Psarach ul. Floriana 2
MBP im. A. Asnyka w Trzebini

Kierownik: Magdalena Bartosik

Godziny otwarcia: wtorek 7:30 -15:30
czwartek 12:00-20:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel: 515 043 831

Strona MBP w Trzebini

Pierwsza biblioteka powstała w Psarach w roku 1892 z inicjatywy Krakowskiego Towarzystwa Oświaty Ludowej

Wystawy i konkursy w latach 2010-2012

 

biblio2

Cała Polska czyta dzieciom - ,,Wędrówka z dinozaurami" 22.11.2011

biblio3

Wystawa - Udział Polaków w bitwie o Anglię

W bieżącym roku upływa siedemdziesiąta rocznica udziału polskich pilotów w bitwie o Anglię. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Psarach oraz Stowarzyszenie,,Nasze Psary" przygotowały okolicznościową wystawę, na którą składają się książki,czasopisma i modele samolotów z okresu bitwy. Swoje zbiory użyczyli panowie: Mariusz Latko,Marek Mucha i Tomasz Piszczek.
Warto przypomnieć, że to właśnie polscy lotnicy walcząc w dywizjonach brytyjskich, a także polskich, zestrzelili wtedy najwięcej hitlerowskich maszyn. Zaś nieśmiertelną chwałą okrył się dywizjon 303. Winston Churchill powiedział te słowa ,, Jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym". Te słowa odnosiły się również do polskich lotników. Wystawa będzie czynna w psarskiej bibliotece do 18 listopada. Zapraszam do oglądania i wypożyczania książek na ten temat znajdujących się w naszej bibliotece.

biblio4

Konkurs poetycki

25 stycznia 2011r. w Domku Cioci rozstrzygnięty został konkurs poetycki ,,Najpiekniejszy wiersz o Psarach" zorganizowany przez p. Iwonę Grabowską - kierowniczkę biblioteki w Psarach. W siedzibie Stowarzyszenia Nasze Psary wręczono cenne nagrody przyznane przez jurorów, którym przewodniczył znany poeta Pan Antoni Dobrowolski.

biblio5

Wystawa autografów sławnych ludzi

autografy

Propaganda w służbie PRL

24 lutego 2011r. Biblioteka w Psarach wraz ze Stowarzyszeniem Nasze Psary zorganizowała nietypową wystawę multimedialną. Starszym mieszkańcom wsi przypomni ona zapewne trudne czasy, w jakich przyszło im żyć, a które dla dzieci i młodzieży wydają się opowieścią z zamierzchłej przeszłości.

propaganda

Tagi: Psary, Trzebinia, Domek Cioci, Stowarzyszenie Nasze Psary, Tomasz Piszczek