Psary - gmina Trzebinia

21 czerwca nadchodzi astronomiczne lato

21 czerwca 2014 roku o godzinie 12.07 zawita do nas astronomiczne lato. Ten dzień będzie najdłuższym w roku, a Słońce wzniesie się  o godzinie 12.38 najwyżej ponad horyzont bo aż na 61.2 stopnia. Słońce zajdzie dziś trochę po godzinie 21.00.. W astronomii zaczynają się teraz tzw. białe noce niesprzyjające obserwacjom nieba ze względu na to że nasza gwiazda chowa się bardzo płytko pod horyzont i kolor nocnego nieba ma jasny odcień. Pomimo to możemy się pokusić o przyjemne letnie obserwacje.

Czytaj więcej: 21 czerwca nadchodzi astronomiczne lato

Mamy trzy małe kotki do oddania w „dobre ręce”

 

maluchyJeszcze tylko kilka dni możecie zyskać kociego przyjaciela. Po tym terminie malutkie kotki bezdomniaki trafią do adopcji do schroniska w Bolesławiu. To, że pojawiły się na świecie niechciane jest przykładem delikatnie mówiąc skrajnej głupoty ,,właścicieli” szarej kotki, która już kolejny rok koci się w krzakach pozostawiając problem nie swoim ,,właścicielom” tylko nam. A przecież gmina Trzebinia zapewnia bezpłatną sterylizację i kastrację zwierząt domowych. Kotki są trzy: dwa łaciate szaro-białe i jeden burasek. Kotki są małe, ale już załatwiają się do kuwety, ładnie jedzą również z ręki, dają się głaskać, nie powinno być problemów z ich oswojeniem. Nie znamy jeszcze ich płci, również za jakiś czas powinny być zaszczepione. Jeden kotek jest w nieco gorszej kondycji (zaropiałe jedno oczko), ale ładnie je i jest żywotny. Kotki jeszcze tylko w ciągu kilku dni można zabrać z Psar, ulica Jana Pawła II 43. Kontakt w sprawie adopcji Tel. 502 479 465 lub 695 481 133. Pragniemy, aby kociaczki znalazły kochający dom i swoich opiekunów, ponieważ schronisko to smutna konieczność. Prosimy o pomoc w rozpowszechnianiu tej wiadomości.

 Kotki znalazły swój nowy domek- dwa w Psarach, a jeden w Libiążu! Dziękujemy!

Czytaj więcej: Mamy trzy małe kotki do oddania w „dobre ręce”

Psy do adopcji czekają w schronisku w Bolesławiu

Artykuł ze strony UM Trzebinia: www.trzebinia.pl

W schronisku RAFIK w Bolesławiu zwierzęta czekają na nowy dom - oczywiście psa można kupić, ale warto zastanowić się, czy nie dać szansy tym, które zostały porzucone albo zgubiły się swoim właścicielom? Obecnie, oprócz innych zwierząt, przebywają tam 4 psy z terenu Gminy Trzebinia. Dajmy im szansę na normalny dom.

Czytaj więcej: Psy do adopcji czekają w schronisku w Bolesławiu

16 maja- przerwa w dostawie wody

wodaJak informuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie w środę 16 maja 2018 w godzinach 8.30- 15.00 w Psarach w związku z pracami mającymi na celu usunięcie awarii może nastąpić przerwa w dostawie wody, spadek jej ciśnienia i zmętnienie. Za niedogodności firma przeprasza mieszkańców. Szczegóły na plakacie.

Wiadukt przy ulicy Dworcowej wkrótce otwarty dla kierowców!

Informacja ze strony UM Trzebinia: www.trzebinia.pl

Urząd Miasta w Trzebini informuje, że w dniu 12.05.2018 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na dopuszczeniu ruchu na odcinku ul. Dworcowej w Trzebini (fragment pod tzw. "małym mostkiem"), za wyjątkiem samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t. Przejazd samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t będzie możliwy w sytuacjach wyjątkowych po uzyskaniu zezwolenia Burmistrza Miasta Trzebini. Przypominamy, że utrudnienia komunikacyjne na trasach Trzebinia – Chrzanów powstały w związku z pracami terenowymi, prowadzonymi niezależnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Mapa objazdów (kliknięcie przywołuje obraz w nowym oknie)