Psary - gmina Trzebinia

16 maja- przerwa w dostawie wody

wodaJak informuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie w środę 16 maja 2018 w godzinach 8.30- 15.00 w Psarach w związku z pracami mającymi na celu usunięcie awarii może nastąpić przerwa w dostawie wody, spadek jej ciśnienia i zmętnienie. Za niedogodności firma przeprasza mieszkańców. Szczegóły na plakacie.

Wiadukt przy ulicy Dworcowej wkrótce otwarty dla kierowców!

Informacja ze strony UM Trzebinia: www.trzebinia.pl

Urząd Miasta w Trzebini informuje, że w dniu 12.05.2018 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na dopuszczeniu ruchu na odcinku ul. Dworcowej w Trzebini (fragment pod tzw. "małym mostkiem"), za wyjątkiem samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t. Przejazd samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t będzie możliwy w sytuacjach wyjątkowych po uzyskaniu zezwolenia Burmistrza Miasta Trzebini. Przypominamy, że utrudnienia komunikacyjne na trasach Trzebinia – Chrzanów powstały w związku z pracami terenowymi, prowadzonymi niezależnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Mapa objazdów (kliknięcie przywołuje obraz w nowym oknie)

Panoramy Psar 360 stopni- dzieło Roberta Wall

robert wallRobert Wall pochodzacy z Psar zawodowy fotograf specjalizujący się w fotografii z drona wykonał w zeszłym tygodniu dwie przepiękne panoramy naszej miejscowości. Przedstawiają one dookólne widoki zrobione z drona na wysokości 120 metrów ponad psarską kaplicą i strażnicą OSP. Widać na nich niezwykle malownicze położenie naszej miejscowości otoczonej  lasami i łąkami. Zdjęcia z drona publikujemy za zgodą autora zapraszając serdecznie na jego profil facebookowy Fotografia Filmowanie ,,Studio Wall". Pan Robert o Psarach: ,,Psary -miejsce bliskie memu sercu -wspomnienie dzieciństwa ale i pózniejszych lat u dziadków Józefy i Władysława Traczyńskich- z sentymentem tam wracam teraz odwiedzić ich i pradziadków oraz innych z naszej rodziny na cmentarzu. Pozdrwiam Psarzan którzy też mnie może pamietają! ".

Czytaj więcej: Panoramy Psar 360 stopni- dzieło Roberta Wall

Ważna informacja dla kierowców!

Informacja ze strony UM Trzebinia: www.trzebinia.pl

Informacja o zmianie projektu organizacji ruchu na ul. Dworcowej. W związku z rozpowszechnianiem mylących wiadomości za pośrednictwem konta byłego wiceburmistrza na Facebook UM informuję, iż po rozmowach z przedstawicielami przedsiębiorców Trzebini oraz w wyniku konsultacji z Radą Miasta w Trzebini w dniu 18.04.2018 r. Burmistrz Trzebini podjął decyzję o przystąpieniu do opracowania zmiany projektu organizacji ruchu na ul. Dworcowej w Trzebini w kierunku umożliwienia przejazdu pod wiaduktem wszystkim pojazdom o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pozostawieniem dotychczas uprawnionych pojazdów.

Zmiana ma na celu głównie ułatwić komunikację mieszkańcom naszej gminy. Przewidywany termin wprowadzenia zmiany: ok. 1,5 tygodnia od dnia zamieszczenia tej informacji.
                                               Serdecznie pozdrawiam mieszkańców,

                                                          Grzegorz Żuradzki

Zaszczep swojego zwierzaka

ritkaJak co roku Przychodnia Weterynaryjna z Chrzanowa organizuje w Psarach akcję szczepienia zwierząt domowych. Tegoroczna odbędzie się w piątek 13 kwietnia. Szczepienie będzie się odbywać w godzinach 15.30- 16.00 koło budynku Straży, 16.30- 17.00 na Nowej Wsi, 17.10- 17.40 na Ostrej Górze. Koszt szczepienia to 30 zł. Istnieje także możliwość dojazdu weterynarza do domów - tel. 604 314 616.