Psary - gmina Trzebinia

23 września początkiem astronomicznej jesieni

Tegoroczna jesień rozpocznie się 23 września o godzinie 03.54. Od pierwszego dnia jesieni dni stają się krótsze od nocy. Z początkiem września słońce wschodziło o 5.47 zachodząc o 19.24. Pod koniec miesiąca dzień będzie trwał już tylko od 6.35 do 18.16. Również Słońce we wrześniu w południe jest coraz niżej nad horyzontem. Z początkiem września było to 46 stopni by pod koniec spaść do 34,9 stopni. A co ciekawego będzie można dojrzeć na jesiennym niebie? Na pewno czerwonego Marsa który jeszcze znajduje sie w wielkiej opozycji. Dobra lunetka pozwoli dostrzec jego polarne czapy. Tych co nie lubią spogladać w niebo być może zainteresuje grzybobranie. Nie siedż w domu - idż na spacer!

Zapraszamy na spotkanie z burmistrzem Grzegorzem Żuradzkim

zuradzki spotkanie

Stowarzyszenie Nasze Psary serdecznie zaprasza na spotkanie z burmistrzem Grzegorzem Żuradzkim które odbędzie się w piątek 21 września o godzinie 18.00 w sali WDK Psary. Poruszane będą na nim istotne dla mieszkańców sprawy jak wlecząca się budowa drugiego etapu chodnika przy ulicy Ostra Góra czy sprawa tzw. ,,obwodnicy" wokół Psar. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie. Warto na nim być i wyrazić swoje zdanie i wątpliwości w tych tematach.

Czas do szkoły :)

witaj-szkoo

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim dzieciom samych sukcesów w nauce i miło spędzonego czasu z rówieśnikami. Szczególne życzenia kierujemy do pierwszoklasistów rozpoczynających szkolną karierę oraz ósmoklasistów kończących edukację podstawową. Powodzenia :)

Przejedziemy już wiaduktem!

Urząd Miasta w Trzebini informuje, że od dzisiaj 20. sierpnia 2018 r. można przejechać przez wiadukt drogowy w ciągu dk 79 w Trzebini. Z informacji uzyskanej od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Krakowski dajemy do informacji, że ruch został wznowiony, a po jednej stronie zostało zapewnione przejście dla pieszych. Otwarcie przejazdu nie oznacza końca remontu, który potrwa do listopada br. Jednocześnie w poniedziałek 20.08.2018 r. około godz 15.00 na ulicy Dworcowej z powodu rozpoczęcia budowy wiaduktu kolejowego, wykonawca robót planuje wprowadzić tymczasowe zamknięcie dla ruchu na ww. ulicy.

www.trzebinia.pl

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

powstanie1 sierpnia 1944 roku o godzinie siedemnastej oddziały Armii Krajowej rozpoczęły walki powstańcze na ulicach stolicy Polski. Pamietaj! Powstanie było walką o niepodległość całej Rzeczypospolitej Polskiej i o wolność wszystkich Polaków. W walkach w stolicy wzieli udział żołnierze AK pochodzacy ze wszystkich regionów Polski - także Trzebini. W stronę Warszawy zmierzały oddziały AK z różnych stron Polski, w tym z południa kraju: z ziemi chrzanowskiej, krakowskiej, rzeszowskiej, lwowskiej, z Kielecczyzny i Lubelszczyzny. Po obu stronach przecinającego Polskę frontu zwalczali je Niemcy i Sowieci. W tłumieniu samego powstania mieli udział ukraińscy renegaci Bronisława Kamińskiego i niemieccy kryminaliści z oddziałów Oskara Dirlewangera. Dopuścili sie oni masowych morderstw zarówno wśród powstańców jak i ludności cywilnej.To także była część Powstania. Powstanie to była walka naszych przodków o naszą wolność i godność narodu..

1 sierpnia o godzinie 17.00 w całej Polsce zawyją syreny. Gdziekolwiek bedziesz- zatrzymaj się! Wyjdź z domu, wysiąź z samochodu, na minutę oderwij sie od pracy. Poświęć chwilę ciszy tym którzy walczyli i ginęli również za Twoja wolność!

 

,,Powstanie Warszawskie" oficjalny trailer niezwykłego filmu - Zobacz koniecznie!

Szwedzki hołd dla walczącej stolicy ( napisy Polskie ) - kliknij na film