Psary - gmina Trzebinia

Dzień Kobiet w Psarach (relacja)

1W tym roku Dzień Kobiet w Domu Kultury w Psarach był wyjątkowy, a prawdziwym hitem tego wydarzenia był pokaz mody ! Ponadto panie zapoznały się z promocją wellness, pokazem makijażu dziennego i wieczorowego, uczestniczyły w zabawach, konkursach oraz karaoke. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie atrakcji wieczowu oraz Stowarzyszeniu "Nasze Psary" - współorganizatorowi Imprezy!   WDK PSARY

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Psarach (relacja)

Kandydaci na sołtysa i do rady sołeckiej w Psarach

toloW niedzielę 17 marca 2019 będziemy wybierać nowych sołtysów i rady sołeckie w trzebińskich wsiach. W Psarach głosowanie odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w godzinach od 7.00 do 18.00. Na urząd sołtysa staruje pan Anatol Okoczuk. Chęć zasiadania w radzie sołeckiej zgłosiły następujące osoby: Ewa Feliksiak, Gurgul Iwona, Krystyna Niewiedział, Tadeusz Odrzywołek, Stanisława Szczygieł, Kacper Sosin oraz Marzena Ziętara.

 

Dzień Babci i Dziadka w WDK Psary

114 lutego w naszym Wiejskim Domu Kultury gościliśmy babcie i dziadków ! Z tej okazji przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Psarach, Klub Małego Artysty, dzieci uczęszczające na rytmikę i uczestnicy zajęć plastycznych oraz zumby, przygotowali i zaprezentowali piękny program artystyczny.Było wiele radości, miłości i wzruszeń. Babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze! Więcej fotografii z sympatycznej imprezy znajdą państwo na Fejsbukowym profilu Wiejskiego Domu Kultury w Psarach. Zapraszamy do jego jak najczęstszego odwiedzania!

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w WDK Psary

Projekty drogowe dla Dulowej i Psar

www.wtrzebini.pl

Do końca maja 2019 roku mają zostać opracowane projekty przebudowy ulicy Dąbrowskiej w Dulowej oraz ulicy Leśnej w Psarach. Gmina Trzebinia ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie wspomnianej dokumentacji projektowej, dzięki której będzie możliwa późniejsza realizacja planowanych robót budowlanych. Przyszła przebudowa ulicy Dąbrowskiej w Dulowej ma objąć około 220 metrowy jej odcinek od połączenia z ulicą Fredry do końca zabudowań. Planowany zakres robót przewiduje m. in.: wzmocnienie istniejącej nawierzchni tłuczniowej lub wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, położenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,5 metra, wykonanie zjazdów z drogi oraz utwardzenie poboczy.
Z kolei przyszła przebudowa ulicy Leśnej w Psarach ma objąć około 270 metrowy jej odcinek od istniejącej nowej nawierzchni asfaltowej (rejon skrzyżowania z ulicą Cichą) do wjazdu na cmentarz komunalny. W tym przypadku zakłada się wykonanie robót obejmujących m. in.: wzmocnienie lub wymianę warstw konstrukcyjnych drogi, położenie krawężników w miejscach nieokrawężnikowanych, ułożenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 metrów oraz wykonanie zjazdów z ulicy.

Czytaj więcej: Projekty drogowe dla Dulowej i Psar

Zebranie wiejskie

okoSołtys oraz Rada Sołecka Psar zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie które odbędzie się we wtorek 26 lutego o godzinie 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Psarach. Szczegóły na plakacie.