Psary - gmina Trzebinia

Akcja Zima 2018/19

odsniezanieBardzo ważny telefon Akcji Zima 2018/19! Spółka AVR z Krakowa, wchodząca w skład konsorcjum odpowiadającego za wywóz odpadów komunalnych w naszej gminie, jest odpowiedzialna za zimowe utrzymanie gminnych dróg, chodników, schodów, parkingów i placów. Zamówienie dotyczy zarówno samego miasta Trzebinia jak i  sołectw: Czyżówki, Płok, Myślachowic, Psar, Karniowic, Dulowej, Młoszowej, Piły Kościeleckiej i Bolęcina.  AVR obsługuje równiez nasze psarskie powiatówki Jana Pawła II, Nowowiejską i Ostra Góra. Całodobowy telefon AVR w sprawie zimowego utrzymania dróg to:

885 665 081

 

Budżet Gminy Trzebinia na rok 2019 uchwalony.

Artykuł ze strony radnego Tomasza Piszczka: www.tomaszpiszczek.blogspot.com

28 grudnia 2018 odbyła się ostatnia w tym roku sesja rady miasta podczas której uchwalono przyszłoroczny budżet Gminy Trzebinia. Budżet w 2019 roku zamyka się kwotą 135 948, 64 zł i zawiera w sobie wszystkie składniki (czasem nieoczywiste) niezbędne dla prawidłowego, płynnego funkcjonowania gminy. Głosowałem za jego przyjęciem wraz z autopoprawkami wniesionymi do niego przez nas radnych. Osiemnastu radnych głosowało za przyjęciem budżetu, trzech się wstrzymało, nikt nie był przeciw. Dla Psar istotne jest że wreszcie po latach starań wpisano do niego remont ulicy Leśnej na całym odcinku na co przeznaczono 300 000 złotych. O to zadanie dobijała się od lat rada sołecka, sołtys, ja i teraz nowy radny z Psar Robert Mendyk. To bardzo potrzebna wszystkim mieszkańcom sołectwa inwestycja i cieszę się w imieniu mieszkańców i swoim że będzie w nowym roku realizowana.

Czytaj więcej: Budżet Gminy Trzebinia na rok 2019 uchwalony.

Życzenia na święta

yczeniaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia prosimy o przyjęcie życzeń zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji w życiu rodzinnym i zawodowym. Niech rok 2019 będzie czasem spełnionych nadziei i oczekiwań, a życie osobiste i zawodowe będzie pełne sukcesów, które przyniosą nam wszystkim radość i satysfakcję.


Życzą administratorzy strony Dorota Szydłowska i Tomasz Piszczek wraz ze Stowarzyszeniem Nasze Psary

21 grudnia rozpocznie się astronomiczna zima

Już za kilka dni przywita nas zima. Ta astronomiczna rozpocznie się w piątek 21 grudnia o godzinie 17.28. Słońce wzejdzie wtedy o godzinie 07.42 a zajdzie o 15.24. Ten dzień będzie najkrótszy, a noc najdłuższa w roku 2018 bo będzie trwać sporo ponad 16 godzin. Dla pociechy można dodać że następna noc będzie już krótsza przybliżając nas do wiosny która przyjdzie do nas po 88 dniach zimy 20 marca 2019 roku.  Aby więc do wiosny!

Podziękowanie

Szanowni mieszkańcy Psar!

Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie w wyborach samorządowych. Dziękuję także za okazane wsparcie i życzliwość, której doświadczyłem w czasie kampanii wyborczej. Powtórny wybór na Radnego Miasta Trzebini traktuję jako zobowiązanie do dalszej sumiennej pracy. Jednocześnie zapewniam, że nie zawiodę Waszego zaufania reprezentując Was tak jak dotychczas: godnie, uczciwie i skutecznie. Na pierwszym miejscu są dla mnie zawsze ludzie i ich problemy. Gratuluję tym, którzy również wygrali. Jednocześnie liczę na dobrą współpracę dla dobra naszej wsi i gminy.
                                                               

                                                                                              Z wyrazami szacunku Tomasz Piszczek